Floristika on kunst, mis põimib lilleseadete loomiseks taime- ja lillematerjale, väljendades loomingulist visiooni ja stiili. Siin on mõned 2023. aasta peamised floristikas esile kerkivad suundumused:

 

  1. Ökoloogiline teadlikkus: Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on saanud oluliseks suunaks floristikas. Üha enam floriste pöörab tähelepanu keskkonnasõbralikele materjalidele, nagu taaskasutatud paber, looduslikud kangad, orgaanilised materjalid ja jätkusuutlikult kasvatatud lilled. Loomeprotsessis on rohkem tähelepanu ringlussevõetavatel materjalidel ja vähem jäätmetel.
  2. Looduslähedased kimbud: Looduslike ja maalähedaste elementide, nagu looduslikud rohud, okkad, marjad ja isegi oksad, lisamine lilleseadetesse on populaarne. Looduslike kimpude loomisel järgitakse looduse enda lihtsat ilu ja värve.
  3. Minimalistlikud kujundused: Lihtsad, puhtad ja minimalistlikud kimbud on tõusuteel. Vähem on rohkem – sellest lähtudes kasutatakse vähemate lilledega kimbuid, kuid need on hoolikalt valitud ja paigutatud, et rõhutada nende ilu ja elegantsi.
  4. Eklektiline stiil: Ühendades erinevaid tekstuure, värve ja materjale, on eklektiline stiil muutumas populaarsemaks. See suundumus julgustab erinevate lilleliikide, lehtede ja isegi dekoratiivsete elementide kombineerimist, luues unikaalseid ja mitmekesiseid kompositsioone.
  5. Looduslike vormide kasutamine: Looduslike vormide, nagu lainelised ja käänulised kujundid, kasutamine lilleseadetes on loonud uudseid visuaalseid efekte. Lilleseaded, mis matkivad looduse orgaanilisi vorme, pakuvad huvitavaid ja kunstipäraseid kompositsioone.
  6. Dekoratiivsete lehtede rõhutamine: Lisaks lilledele on ka dekoratiivsete lehtede, näiteks palmilehtede, eukalüpti või monstera lehtede, kasutamine lilleseadetes muutumas populaarsemaks. Need annavad kimpudele tekstuuri ja visuaalset huvi.

 

Need suundumused on välja kujunenud vastusena inimeste muutuvatele eelistustele looduse ja esteetika suhtes ning pakuvad palju loomingulist ruumi floristidele, kes soovivad luua kaasaegseid ja silmapaistvaid lilleseadeid.